Strona główna » Porady, kursy
Kategorie
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Porady, kursy

Spis treści:
1. Zasady dbania i czyszczenia kryształów SWAROVSKI® ELEMENTS
2. Instrukcja obsadzenia kryształu w biglach i zawieszkach
3. Kurs tworzenia biżuterii
    3.1 Podstawy
    3.1.1. Narzędzia
    3.1.2. Produkty
    3.1.3. Zakończenie naszyjnika

   CREATE YOUR STYLE with SWAROVSKI ELEMENTS  


1. Zasady dbania i czyszczenia kryształów SWAROVSKI® ELEMENTS
 
     Aby zachować oryginalny połysk kryształów,należy je od czasu do czasu polerowac miekką szmatką. Jeśli natomiast kryształy SWAROVSKI® ELEMENTS są zabrudzone, należy je czyścić ręcznie w letniej wodzie z kilkoma kroplami delikatnego płynu do mycia naczyń o neutralnym pH. Następnie należy je spłukać pod bieżącą wodą i wysuszyć przy pomocy miękkiej szmatki, aby uniknąć plam, odbarwienia się kryształów i powstania na nich smug. ZAWSZE wysusz biżuterię natychmiast po oczyszczeniu i przechowuj w chłodnym i suchym miejscu, aż do momentu następnego użycia.
     W żadnym wypadku nie używaj środków ściernych lub detergentów np.: płynów do mycia okien lub produktów na bazie chloru, gdyż powodują one powstawanie smug na krysztale.

SWAROVSKI® ELEMENTS - perły

          Perły powinny być czyszczone miękką wilgotną szmatką zwilżoną wodą lub wodą z mydłem, po czym należy im pozwolić całkowicie wyschnąć. Nigdy nie należy czyścić pereł rozpuszczalnikami oraz acetonem (zmywaczem do paznokci) lub alkoholami (perfumy, itp.). Perły także nie powinny być czyszczone za pomocą ściereczek do biżuterii albo w maszynach czyszczących. Użycie nieodpowiednich materiałów lub urządzeń do czyszczenia pereł może pozbawić ich zewnętrznej powłoki.

Co należy a co nie:

 
  • Nigdy nie pozwalaj na kontakt biżuterii z zapałkami, gumowymi bransoletkami, ani innymi przedmiotami zawierającym siarczki.
  • Nigdy nie pozwalaj na kontakt biżuterii z chemikaliami, perfumami, lakierami do włosów oraz farbami.
  • Nigdy nie wycieraj srebra twardymi ściereczkami lub środkami czyszczącymi nieprzystosowanymi do srebra. Srebro łatwo się rysuje.
  • Nigdy nie narażaj biżuterii na bezpośredni kontakt z wysoką temperaturą lub na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, np. pozostawiając biżuterię na parapecie.
  • Nigdy nie przechowuj biżuterii w pobliżu źródeł ciepła.
  • Należy używać miękkiej szmatki do polerowania biżuterii, aby zapobiec gromadzeniu się brudu, oraz patynowaniu srebra.
  • Należy zawsze zdejmować biżuterię przed kąpielą w morzu lub na basenie (chlor może powodować przebarwienia w srebra, prowadzi do uszkodzenia kamieni szlachetnych i innych produktów naturalnych oraz może spowodować obluzowanie się ich w obsadach)
  • Należy zawsze zdejmować biżuterię przy pracach ze środkami czyszczącymi.
  • Należy zawsze zdejmować biżuterię przed podjęciem ćwiczeń lub uprawianiem sportów, aby zapobiec zarysowaniu a nawet utracie kamieni.
  • Należy zawsze zdejmować biżuterię przed położeniem się spać, aby uniknąć jej zniszczenia.
  • Należy zawsze zdejmować biżuterię przed podjęciem prac w ogrodzie, aby zapobiec zarysowaniu, zabrudzeniu a nawet jej utracie.
powrót



2. Instrukcja obsadzenia kryształu w biglach i zawieszkach

     W celu ułatwienia Państwu samodzielnego montażu biżuterii, przedstawiamy krótką instrukcję obsadzenia kryształów firmy Swarovski na biglach i zawieszkach, króte zostały stworzone specjalnie z myślą o kryształach Swarovski
rysunek 1 rysunek 2
powrót



3. Kurs tworzenia biżuterii

     Specjalnie dla Państwa przygotowujemy kurs tworzenia biżuterii. Mamy nadzieję, że pomoże on Państwu bliżej zapoznać się z tą dziedziną. Kurs będzie składał się z kilku rozdziałów, które powoli wprowadzą Państwa w tajniki samodzielnego tworzenia biżuterii. Naukę zaczniemy więc od niezbędnych narzędzi. Kurs powstał dzięki uprzejmości firmy Swarovski- naszego głównego kontrahenta.

3.1 Podstawy

3.1.1 Narzędzia
 
     Do tworzenia biżuterii potrzebnych jest kilka podstawowych narzędzi. Przy użyciu wysokiej jakości narzędzi zapewnią Państwo sobie przyjemność pracy oraz wysoką jakość wykonanej biżuterii.
 
Nożyczki

      Jest to najbardziej podstawowe i nieocenione narzędzie, wykorzystywane do cięcia cienkich sznurów stosowanych do nawlekania pereł, jak i nici a także nylonu. Nożyczki wykorzystujemy tylko do cięcia miękkich materiałów. Do cięcia innych twardszych materiałów używamy profesjonalnych narzędzi, które zostaną przedstawione w dalszej części.
nozyczki
Pinceta

     Pincety stosowane są do wszelkich precyzyjnych prac, np. do przytrzymywania i ustawiania małych kryształków. Są idealne do użytku przy małych perłach, jak również do tworzenia małych węzłów na sznurkach z nylonu
pinceta
Nożyce do cięcia

      Nożyce boczne służą do cięcia linek , cienkiego drutu oraz szpilek montażowych. Nie powinno się ciąć nimi grubszych drutów gdyż doprowadzi to do wyszczerbienia się szczęk i zniszczenia nożyc.

 
nozyce_do_ciecia
Nożyce do cięcia drutów pamięciowych

     Są one zaprojektowane specjalnie do cięcia drutu pamięciowego lub innych twardych drutów stalowych. Ich krawędzie wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału.

 
nozyce_do_ciecia
Szczypce do zacisków

     Są stosowane do zaciskania zacisków (kulek lub rurek) na linkach. Przy pomocy tych szczypiec nasze zaciski będą zaciśnięte w sposób bezpieczny i trwały (zaciski będą zawinięte do środka a nie spłaszczone jak przy użyciu szczypiec płaskich). Rowki dolne służą do zwinięcia kulki lub rurki a górne do zaciśnięcia - daje to bardzo trwałe zakończenie. Występują trzy rodzaje tych szczypiec:
* do zacisków mniejszych niż 2,3mm- szczypce małe
* do zacisków 2,3mm- szczypce średnie (najbardziej popularne)
* do zacisków większych niż 2,3mm- szczypce duże

 
nozyce_do_ciecia
Szczypce płaskie proste lub wygięte

     Są stosowane do owijania elementów drutem, np. do wykonywania łuków, do przytrzymywania drutu, do otwierania kółek. Używane są także do przytrzymywania małych elementów, których nie da się utrzymać w rękach. Strona wewnętrzna szczypiec powinna być gładka - zapobiega to zdeformowaniu przytrzymywanych elementów.


 
nozyce_do_ciecia
Szczypce okrągłe

     Są wykorzystywane do kształtowania drutu, np. do tworzenia oczek o różnych wielkościach i oczek w szpilkach montażowych. Grubość szczęki jest różna na całej długości, daje to możliwość tworzenia oczek o rożnej wielkości. Uwaga: szczypce mogą zostawiać ślad na drucie w miejscu kontaktu szczęk z drutem.


 
szczypce_okragle

   
powrót

 
3.1.2 Produkty

     Poniżej zamieściliśmy listę najbardziej popularnych produktów, które będziecie Państwo wykorzystywali do produkcji biżuterii.
Zaciski kulki lub rurki

     Zaciski stosuje się do zakończania linek, do ustawienia koralika w danym punkcie na lince i do łącznia wielu linek ze sobą. Wielkość zacisku należy dobrać w zależności od grubości linki lub od ilości łączonych linek. Zawsze należy stosować profesjonalne szczypce do zaciskania - daje to pewność połączenia.
szczypced_do_zaciskow
 
Kółka spiralne

     Stosowane są do łączenia linek z zapięciami oraz do łączenia wielu linek ze sobą. Kółka spiralne mają także wiele innych zastosowań. Kółko składa się z dwóch pojedynczych kółek, zakładany element trzeba nakręcić na kółko. Kółka występują w wielu rozmiarach i kolorach. W porównaniu do kółek pojedynczych ten rodzaj zapewnia większe bezpieczeństwo, poza tym można nimi łączyć cięższe elementy.
nozyce_do_ciecia
 
Kółka pojedyńcze

     Stosowane są do łączenia linek z zapięciami, do łączenia wielu linek ze sobą i do bezpośredniego łączenia kryształów z zapięciami. Ponad to mają one wiele innych zastosowań. Kółka występują w wielu rozmiarach i kolorach. Przy używaniu tych kółek należy zwrócić uwagę, aby je otwierać i zamykać tak jak jest to pokazane na obrazku, w przeciwnym razie zdeformujemy kółko.
kolka_pojedyncze
 
Zapięcia

     Stosuje je się do połączenia dwóch końców naszyjnika bądź bransolety. Zapięcia występują w wielu kolorach, rozmiarach i kształtach ( zapięcia na pojedynczy sznur, na wiele sznurów, bardziej i mniej ozdobne ). Do zapięć stosujemy kółka pojedyncze lub spiralne.
nozyce_do_ciecia

Drut francuski

     Drut francuski, pomimo swojej nazwy, bardziej przypomina wężyk niż drut. Jest to pusta w środku spirala. Stosuje się go do zabezpieczenia linek przed przetarciem w miejscu styku linki z zapięciem. Linkę wkłada się do środka spirali.

Szpilka z łebkiem

     To cienki drut jedną stroną zakończoną łebkiem płaskim, kulką lub innym wzorem. Używa się go jako element łączący do koralików i łańcuszków. Najprostszy sposób na zrobienie, np. kolczyka: potrzebujemy tylko koralika, szpilki i bigla. Szpilki występują w różnych kolorach kształtach i są zrobione z różnych materiałów (są szpilki metalowe srebrzone lub złocone). Do zrobienia oczka po drugiej stronie szpilki używa się szczypiec okrągłych.

Szpilka z oczkiem

     To cienki drut z oczkiem na jednej stronie. Używa się go do łączenia poszczególnych kryształów we wzór lub do łączenia z łańcuszkiem, zapięciem. Do zrobienia oczka po drugiej stronie szpilki używa się szczypiec okrągłych.
powrót


3.1.3. Zakończenie naszyjnika

 
 
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
     W celu zapewnienia dobrego i trwałego zakończenia naszyjników potrzebne jest użycie takich elementów jak: zaciski, kółka dzielone, drut francuski, karabińczyki oraz innego rodzaju zapięcia. Do wykonania tych prac potrzebne są także specjalistyczne szczypce.

Zaciski

     Za pomocą zacisków łączymy linki ze sobą, zakańczamy je oraz mocujemy koraliki na linkach w sposób uniemożliwiający przemieszczanie się ich w obrębie linki. Oznacza to, że zawsze będą one w wybranym miejscu, w którym je zamocowaliśmy.
Porady:
  • Zawsze używaj szczypiec w odpowiedniej wielkości do wielkości zacisku/ rurki
  • Aby wybrać odpowiednią wielkość zacisku należy, przed przystąpieniem do pracy, zastanowić się ile razy linka będzie przechodziła przez dany zacisk oraz jaka jest grubość tej linki;
  • Nie zaleca się stosowania zacisków/rurek do linek nylonowych z uwagi na fakt, iż ich ostre krawędzie mogą przeciąć sznurek;
  • Najbezpieczniej jest wykorzystywać dwa zaciski na każdym z końców naszyjnika (pokazuje to obrazek poniżej).  
 
Instrukcja:
1. Przeprowadź linkę przez koralik i z powrotem przez zacisk. Taki sposób mocowania sprawia, że:
  • zapięcie jest prosto i nie odwróci się;
  • koniec linki nie będzie wystawał
  • odstęp pomiędzy zaciskiem i pierwszym koralikiem będzie mały.
zdjecie

2.
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Następnie, przy pomocy specjalistycznych szczypiec, zaciśnij zacisk. Początkowo w szczękach środkowych, co spowoduje zwinięcie się zacisku do środka, a potem w szczękach zewnętrznych, co spowoduje ściśnięcie się zacisku. Pokazano to na rysunku

 
altalt

3.
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Na koniec upewnij się, że zacisk nie pękł i dobrze trzyma, tylko takie zaciśnięcie zacisku gwarantuje dobre i mocne połączenie.
 
Kółka łączne

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
Otwórz kółko i dołącz zapięcie, np.  karabińczyk.
 
alt

Kółka dzielone
 
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
1. Kółko należy otwierać za pomocą dwóch płaskich szczypiec, tak jak zostało to pokazane na rysunku;
2. Nałóż elementy na kółko;
3. Następnie zamknij kółko z powrotem za pomocą dwóch szczypiec płaskich.


 
alt

Drut Francuski


Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
Drut Francuski daje twojemu projektowi piękne i fachowe wykończenie, zakrywając linkę całkowicie. Jest to bardzo ważne przy cięższych koralach. BEZWZGLĘDNIE należy go używać przy niciach z nylonu, w przeciwnym razie nić przetrze się bardzo szybko.
 
alt

 
powrót



Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu